خرد کردن برنامه نویسی دانلود برنامه

خرد کردن: برنامه نویسی دانلود برنامه آموزشی محصولات معرفی محصول آموزش Apple

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی روشنایی کشور در گرو تامین آب

امسال علاوه بر بحران آب با بحران برق نیز روبرو هستیم. از یک سو راه اندازی حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه در کشور مطرح است و از طرفی ۳۰۰۰ مگاوات تولید برق آبی به علت ن

روشنایی کشور در گرو تامین آب

روشنایی کشور در گرو تامین آب

عبارات مهم : تابستان

امسال علاوه بر بحران آب با بحران برق نیز روبرو هستیم. از یک سو راه اندازی حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه در کشور مطرح است و از طرفی ۳۰۰۰ مگاوات تولید برق آبی به علت نبود آب در سدها کم می شود و رشد حدود ۷ تا ۱۲ درصد برق آبی امسال صفر است که این کم کردن احتمال خاموشی پراکنده در بعضی نقاط را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، اوضاع منابع آبی کشور بسیار وخیم گزارش شده است تا جایی که امسال را خشک ترین سال در ۵۰ سال اخیر اعلام کرده اند و تمام مسوولان آبی به طور مرتب هشدارهایی را در جهت نحوه مصرف آب به مشترکان می دهند. در این بین تولید برق نیز با چالش هایی مواجه شده است چراکه دیگر نمی توان مانند سال های قبل از ظرفیت نیروگاه های برق آبی استفاده کرد. طبق آمار سال گذشته ۹۳۰۰ مگاوات برق آبی تولید شد و جهت امسال نیز آینده نگری می شود در عالی ترین حالت این رقم بیش از ۶۰۰۰ مگاوات نشود.

این کم کردن تولید به همراه اضافه رشد طبیعی مصرف که امسال نسبت به سال گذشته رخ پیدا پیدا کرده است کشور را با شرایطی روبه رو خواهد کرد که حتی با وارد شدن نیروگاه های تازه رقمی در حدود ۴۰۰۰ مگاوات جهت قله مصرف پیک تابستان سال ۱۳۹۷ کم کردن تولید داریم. علاوه بر این طبق بررسی های صورت گرفته پیک بار تابستان ۱۳۹۷ از مرز ۵۷ هزار مگاوات نیز خواهد گذشت که اگر بخواهیم به آسانی از این پیک عبور کنیم مورد نیاز است تدابیر مورد نیاز از هم اکنون اندیشیده شود، از سری اقداماتی که تا کنون به وسیله وزارت نیرو انجام شده است این است که ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه تازه هم اینک در حال آماده سازی است که قرار شده است قبل از تابستان سال ۱۳۹۷ یکی بعد از دیگری وارد مدار شود.

روشنایی کشور در گرو تامین آب

از سوی دیگر با توجه به برآوردهای انجام شده است در تابستان ۱۳۹۷ در چهار شرکت برق منطقه ای خوزستان، تهران، مازندران و سیستان و بلوچستان شرایط خاصی جهت اوضاع برق آینده نگری شده است است که طبق اعلام مسوولان برقی کشور امسال با رشد هفت درصدی مصرف برق روبرو بودیم و آینده نگری می شود که سال آینده نیز حدود هشت درصد زیاد کردن مصرف برق را شاهد باشیم. همچنین با توجه به اینکه سال ۱۳۹۶ از نظر زیاد کردن اوج مصرف سالی خاص بود؛ مورد نیاز است علاوه بر زیاد کردن میزان ظرفیت در تجهیزات صنعت برق، ظرفیت نیروگاه ها نیز ۵ تا ۵.۵ برابر زیاد کردن یابد تا بتوان بار شبکه را پشت سر گذاشت.

همچنین با توجه به مصرف بسیار بالای برق به وسیله سیستم سرمایشی از جمله کولرهای گازی نگرانی هایی به وجود آمده که وزارت نیرو درصدد است تا با اصلاحاتی جزئی و موثر در ساخت تجهیزات مربوط به این نوع کولرها ۳۰ درصد میزان مصرف در این بخش را کم کردن دهد.

امسال علاوه بر بحران آب با بحران برق نیز روبرو هستیم. از یک سو راه اندازی حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه در کشور مطرح است و از طرفی ۳۰۰۰ مگاوات تولید برق آبی به علت ن

شرایط منابع آبی در کشور نیز حال و اوضاع خوبی ندارد تاجایی که بر اساس گفته های شاهین پاکروح، معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب امسال نیز ۳۰۰ شهر همانند سال گذشته دارای تنش آبی خواهند بود و به واسطه کم کردن جدی بارندگی چه در قالب باران و چه در قالب پوشش برفی شرایط مشکل است و در تمام حوزه های آبی به خاص در حوزه آبریز فلات مرکزی شرایطی را تجربه می کنیم که طی ۵۰ سال گذشته سابقه نداشته است.

به گفته وی، میزان بارندگی ها در تمام حوزه های آبی کم کردن جدی داشته که این مساله تنش های متعددی را به وجود آورده است به همین علت تمام شرکت های آب و فاضلاب در تمام استان ها برنامه ریزی هایی را جهت مدیریت تنش آبی انجام داده اند.

پاک روح با بیان اینکه در حال حاضر سرانه مصرف آب شرب در بخش خانگی ۱۵۰ لیتر در شبانه روز هست، تصریح کرد: با توجه به سرانه مصرف مشترکان در شهرها و روستاها ما معتقدیم که اگر تنها ۲۰ درصد سرانه مصرف در بخش خانگی کم کردن یابد می توانیم تابستان را به آسانی پشت سر بگذاریم و این در شرایطی است که سرانه مصرف خانگی در کشورهای دارای اقلیم مشابه با کشور عزیزمان ایران بسیار پایین تر از عدد مذکور در کشور ما است و باید به این مساله توجه کرد که مدیریت مصرف و تقاضا مساله بسیار مهمی است که اگر به آن توجه شود بسیاری از پرسشها برطرف خواهد شد.

روشنایی کشور در گرو تامین آب

در این بین دولت راه کارهایی را جهت گذر از این تنش ها در نظر گرفتته که تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی یکی از این راهکارها است علاوه بر تجهیز اراضی کشاورزی به سامانه آبیاری تحت فشار از برنامه های اولویت دار دولت تدبیر و امید است که ۸۰ درصد هزینه تجهیز این اراضی به آبیاری تحت فشار به صورت یارانه ای به وسیله دولت پرداخت می شود.

بحران آب و ایجاد تنش در حوزه برق موضوعی غیر قابل انکار جهت تابستان پیش رو است که اگر از اکنون تدابیری جهت کم کردن تنش ها صورت نگیرد بی شک امسال تابستان با پرسشها جدی مواجه خواهیم شد.

امسال علاوه بر بحران آب با بحران برق نیز روبرو هستیم. از یک سو راه اندازی حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه در کشور مطرح است و از طرفی ۳۰۰۰ مگاوات تولید برق آبی به علت ن

واژه های کلیدی: تابستان | نیروگاه | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz